2019 kokkuvõte ja mõtted 2020. aastaks

Alustuseks võin kohe öelda, et 2019 oli väga hea investeerimisaasta. Portfelli maht kasvas mühinal ja aasta lõpuks oli see juba üle 100K. Ja see number ei sisalda kinnisvara, autot, ämma kapsamaad ega ka III pensionisammast. Kogu portfelli kasv oli möödunud aastal ca 12,8% ja passiivselt teenisin enda jaoks rekordilise summa ehk ca 6400 eurot. Ülemöödunud aastaga võrreldes on see ca 2,5 korda rohkem. Enamus portfelli kasvust tuli siiski veel sisse pandud uuest rahast.

Tootlus_2019
Portfelli tootlus 2019

Enim teenisin möödunud aastal Mintosest ca 1800 eurot, teiseks tulid LHV võlakirjad ja kolmandaks Tallinna Kaubamaja. Parima tootluse tõi Tallink Grupi aktsia ca 12,3%, teisena Mintos ja kolmanda koha saavutas Merko Ehitus.

Passiivne_2019
Passiivne sissetulek 2019

Vaadates tagasi 2019. aastale, siis arvan, et edu tõi fookuse hoidmine ja üsna konservatiivne lähenemine raha paigutamisel. Pidasin 99% kinni aasta alguses tehtud plaanist ja vaba raha läks sinna, kuhu oli planeeritud. Tõsi, mõned kõrvalekalded plaanist LaMuu ja Ampleri näol tulid sisse, kuid need summad olid suhteliselt väikesed. Ühisrahastuses hoidsin samuti plaanist kinni ja suunasin vaba raha ainult Mintosesse ja Omarahasse. Ei ole kunagi näinud vajadust oma vähest raha paljude erinevate portaalide vahel jagada. Viimaseid arenguid arvestades võib selle üle vaid rõõmu tunda. Suuremat pilti vaadates oli aga vist kõigil hea aasta ja minu tulemus ei ole midagi märkimisväärset.

Mõned mõtted ja lubadused ka 2020. aastaks.

2015. aastal selle blogiga alustades oli minu eesmärgiks dokumenteerida enda investeerimisteekonda vähemalt 5 aastat või 100K portfelli saavutamiseni ning jätta enda lastele reaaleluline tõestus, et järjepidevalt säästes ja investeerides on võimalik ka väikeste summadega alustades koguda arvestatav higivaba sissetulek.
Mind ennast on need viis aastat tohutult arendanud ja investeerimisest on saanud tõsine hobi ning blogimine on aidanud hoida fookust ja vahel ka mõtteid koguda. Samas tunnen, et olen ca viis aastat ja 68 postitust hiljem kõik ära kirjutanud, mis ma olen tahtnud kirjutada ning seepärast otsustasin, et see on selle blogi viimane* postitus.

Olen kõikidele blogi lugejatele väga tänulik, olge terved ja edukaid investeeringuid!

 

 

 

 

 

 

 

* Jätan endale õiguse oma otsust muuta.

4 thoughts on “2019 kokkuvõte ja mõtted 2020. aastaks

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s