Detsembri kokkuvõte

Jätkuvat uut investeerimisaastat!

Detsembris kasvas portfell 1,1%, mis teeb möödunud aasta portfelli tootluseks kokku 12,8%. Pole paha tulemus, kui arvestada, et ülemöödunud aasta reaaltootluseks jäi vaid 0,6%. Suuremat pilti vaadates oli aga vist kõigil hea aasta ja minu tulemus ei ole midagi märkimisväärset. Ise muidugi olen rahul.

Inbank AS kuulutas detsembris välja allutatud võlakirjade avaliku pakkumise intressimääraga 6,0% aastas ja lunastustähtajaga 19.12.2029. Interessimäär ei ole teab mis suur, kuid samas on intress suurem kui enamusel Tallinna börsil pakutavatel aktsiatel ja intressid makstakse välja kvartaalselt. Osalesin, kuid kahjuks sain kätte ainult miinimumi ehk 2 võlakirja, sest emissioon märgiti kõvasti üle. Nüüd on portfellist ca 17% võlakirjadesse pargitud.

Laekus Tallink Grupp aktsiakapitali vähendamise väljamakse, EXSA (iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF) ja VAL (LYXOR ETF MSCI EMU Value ETF) dividendid.

Estategurust olen jätkuvalt väljumas ja võrreldes eelmiste kuudega muutusi ei ole.  Kõik laenud, mis olid võlas, olid seda jätkuvalt ka detsembris. Seegi vähene informatsioon ja lubadused, mis võlas laenude kohta portaali postitatakse, enamasti ei päde. Eelmisest aastast on mul Estategurust ainult negatiivsed emotsioonid.

Mintoses oli detsembris omajagu pusimist. Portaalis oli õigete numbrite kuvamisega pikalt segadus ja seoses pühadega oli intresside laekumisega probleeme. Lisaks sain väikese negatiivse üllatuse osaliseks, kui selgus, et laenukontorid Dinero ja Varks on tegelikult firma Finko erinevad kaubamärgid. Kuna viimastel kuudel olin just investeerinud Dinero ja Varksi lühiajalistesse laenudesse, siis peale uudise avaldamist kohendasin natuke reegleid, sest Finko osakaal portfellis oli kasvanud juba üle 35%.

Omarahas läks aasta viimastel nädalatel sagimiseks ja sain kontol seisnud raha uutesse laenudesse tööle. Kahjum põhiosa müügist tuli detsembris 13,02€. Loodan, et jaanuaris aktiivsus jätkub ja saab laekuva raha uuele ringile saata.

Passiivselt teenisin detsembris Mintosest 148,87€, Omarahast 50,07€, EXSA (iShares STOXX Europe 600 UCITS ETF) ja VAL (LYXOR ETF MSCI EMU Value ETF) dividende laekus 14,54€ ning Tallink Grupp aktsiakapitali vähendamise väljamakse 140€. Kokku oli maksueelne passiivne tulu detsembris 353,48€.

Investeerimine, MinuSampo
Portfelli jagunemine 2019 detsembri lõpus.

Kui kellegil tekkis nüüd küsimus, et kuidas ma oma portfelli haldan ja tootlust arvutan, siis selleks ma kasutan tarkvara nimega PortofolioPerformance. Tarkvara koduleht on küll saksakeelne, kuid tarkvara ise kasutatav ka ingliskeelsena. Julgen soovitada!

 

 

Lahtiütleja
Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas – tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus. Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s