Augusti kokkuvõte

Augustis oli portfelli tootlus teist korda tänavu miinusmärgiga (-0,1%). Õnneks ühisrahastus ja võlakirjad hoidsid suurema miinuse ära.

LaMuu_augustÜhel ilusal päikselisel laupäeval käisime perega Telliskivi linnakus ja astusime läbi ka LaMuu kohvikust ning tegime suu magusaks. Maitses väga hästi. Minu lemmikuks sai punase apelsini sorbett. Üldiselt mulle sorbetid ei meeldi, kuid LaMuu oli sellele suutnud anda väga mõnusa punase apelsini (järel)maitse. Investori jäätised jäid küll sellel päeval sinna, sest väljas oli soe ja meil ei olnud külmakotte kaasas. Aga küll ma need ka ära toon. Rahvast oli ka kohvikus rohkelt ja tundus, et neil läheb kenasti. Kahjuks Funderbeamis nii kenasti osaku hinnaga ei lähe, kui olin oodanud. Aga anname neile aega toimetada. Seniks aga limpsime head jäätist.

Augustis märkisin Funderbeamis huvi ka Ampler Bikes osakute vastu. Olen Ampleril juba pikalt n.ö silma peal hoidnud ja meelitanud ennast mõttega, et sellise ratta võiks  endalegi soetada. Eks näis palju lõpuks osakuid saab ja kas üldse, sest väga kiiresti märgiti täis ning kampaania lõpetati enneaegselt.

Laekusid LHV Panga võlakirjade ja Baltic Horizon Fund intressid. Raha kuhugi lisaks ei pannud, kuid Bondorast sain tagasi ja kandsin välja 25 eurot. Nüüd on mul sinna jäänud veel ca 170 euro eest pankrotis laene. Estategurus tulid ka lõpuks mõned laenud tagasi ja sain 250 eurot välja kanda. Aga no läheb ikka vaevaliselt see väljumine. Momendil on Estateguru 12 laenust 7 võlas, 3 pikendatud ja ainult 2 plaanipärased. Nagu ka juuresolevalt pildilt näha on.

Estateguru_09
Estateguru laenud seisuga 03.09.2019

Mintoses oli ka omajagu nikerdamist, sest enamus minu portfellis olevate laenude laenukontorid ostsid augustis kõrge intressiga laene tagasi ja vabanenud raha oli võimalikult kõrge intressiga vaja tagasi tööle saata. Mul oli eelmise kuu n.ö pööre ca 10 000 eurot.

Omarahasse raha ei lisanud. Sain augustis esimese tagasiostu ja kaotasin põhiosa lausa 2 eurot. Kuidas põhiosa kaotus tuleks raamatupidamises kajastada? Palun jagage kommentaariumis kogemusi. Raha läks endiselt väga visalt välja. Head soovid intresside osas on endiselt teretulnud. Seekord siis sedasi.

Passiivselt teenisin augustis Estategurust 2,93€, Mintosest 176,91€, Omarahast 37,53€ ja LHV Panga võlakirjade eest 270€ ning Baltic Horizon Fund intresse 130€. Kokku oli maksueelne passiivne tulu augustis 615,37€.

Investeerimine, Blogi, Minusampo
Portfelli jagunemine 2019 augusti lõpus.

 

PS! Peab vist hakkama moodustama väikeinvestoritest blogi kirjutajate ametiühingut, sest mõned (staar)blogijad kahmavad suurema osa soovitusrahadest endale. Mingisugust korda enam ei ole. Igale blogijale tuleb eraldada kindlad kvoodid, kui palju kuus tohib kirjutada ja soovituskoodide linke panna! Kes soovivad ametiühinguga ühineda, siis palun täitke see ankeet ja kandke liitumistasu 25 eurot ankeedis toodud kontole.

 

 

Lahtiütleja
Eelnev ametiühingu jutt oli NALI!  Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas – tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus. Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile.

3 thoughts on “Augusti kokkuvõte

 1. estateguru osas oled väga õnnetult suutnud laenud valida, tegelikult on seal üldine olukord parem (mitte, et see Sind lohutaks). Mul 65 laenust 4 võlamenetluses ja kuni 15 päeva üle asjade pärast pole mõtet üldse pead vaevata. Kinnisvaras liiguvad asjad aeglaselt.

  Like

  1. Tuleb tõdeda, et ei ole olnud just kõige parem valik 🙂 Suuremate summadega oleksin saanud investeerida rohkematesse laenudesse ja seeläbi paremini hajutada. Aga olen ka varem kirjutanud, et kõige rohkem häirib Estateguru puhul puudulik informatsiooni jagamine.

   Like

 2. Mul on EstateGurus 26 laenu ja hetkel pole võlas mitte ükski! Tõsi, need kaks pikendatud Tartu laenu (Tähe ja Pärna) on ka minu portfellis.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s