Juuli kokkuvõte

Juuli oli mul traditsiooniliselt puhkusekuu. Võtsin sellel aastal puhata rohkem, kui varasematel aastatel. Tundub, et sai hästi puhatud, sest väga enam ei mäleta, mis juulis investeerimise vallas toimus. Pean vist edaspidi hakkama jooksva kuu kohta märkmeid tegema.

Portfelli tootluseks tuli juulis 1,9% (inflatsioon oli juulis 2%), mis teeb aasta algusest kokku 9,4%.  Pole paha, aga lootsin enamat. Aga nii kord on – teed plaane, aga siis üks mees teisel pool lompi säutsub midagi ja turud lähevad jälle kolinal allamäge.

Laekusid Merko Ehituse (MRK1T), Tallinki (TAL1T) ja LYXOR ETF MSCI EMU Value ETF (VAL) ning iShares STOXX Global Select Dividend 100 ETF (ISPA) dividendid. Peale paari nädalat passimist ja “õiget” hinda oodates ostsin tagasi Tallinki aktsiad hinnaga 0,964 eurot tükk. Oleksin võinud veel natuke oodata, aga läks nagu tavaliselt.

Mintoses katsusin võimalikult palju investeerida kõrge intressiga laenudesse, sest karta oli, et see lõbu kaua ei kesta. Jooksutasin Mintoses lõppenud laenude peal seda skripti ja tulemused näitavad, et üsna kasulik on lühiajalistesse laenudesse investeerimine. Eriti kui võrreda omavahel tulusust ja kui kaua raha ühes laenus kinni on.

Screenshot 2019-08-14-1  Screenshot 2019-08-14-2

Omarahasse lisasin raha. Pole veel päris hästi pihta saanud, kuidas Omaraha “mootor” töötab. Panen intressid paika, nagu soovitab, kuid ikkagi läheb raha väga visalt välja. Head soovitused on teretulnud!

Passiivselt teenisin juulis Estategurust 22,81€, Mintosest 175,13€, Omarahast 22,55€, Merko Ehituselt laekus dividende 500€, Tallinkilt 100€ ja LYXOR ETF MSCI EMU Value ETF dividendid 53,17€ ning iShares STOXX Global Select Dividend 100 ETF 7,88€. Kokku oli maksueelne passiivne tulu juulis 882,08€.

Investeerimine, Blogi, Minusampo
Portfelli jagunemine 2019 juuli lõpus.

 

 

Lahtiütleja
Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas – tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus. Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s