Oktoobri kokkuvõte

Vahetevahel on passiivselt investeerimine väga igav. Raha lihtsalt “tiksub” kontole. Möödunud oktoober oligi üks selliseid. Igav, väga igav…

Oktoobris jätkasin raha lisamist LHV kasvukontole ja soetasin igal nädalal natuke juurde valitud ETF’e (IVV, SPYW, EXSA, VAL). Tegelikult toimub raha lisamine kasvukontole ja ostmine automaatselt ja minul tuleb hoolitseda vaid vastava summa olemasolu eest kontol. Oktoobris laekusid ka septembris välja kuulutatud IVV ja SPYW dividendid, mis läksid kohe ka uuele ringile.

Bondorasse raha ei lisanud vaid võtsin välja järjekordsed laekunud 100€. Bondora portfelli annualiseeritud tootlus on 13,2% (septembris 13,3%) ja XIRR arvutuste kohaselt 11,32%.

Mintosesse lisasin oktoobris 250€. Kuu lõpuks oli Mintose portfellis kokku 435 laenu (septembris 426). Mintose arvutuste kohaselt näitab portfelli annualiseeritud tootlus langust ka oktoobris ja on nüüd 12,49% (septembris 12,50%). XIRR näitab pisikest tootluse tõusu võrreldes septembriga  ja on nüüd 12,74%.

Estategurusse lisasin oktoobris Bondorast laekunud 100€ ja investeerisin Tiskre arenduslaenu. Kuu lõpus laekusid ootamatult tagasi mitme projekti põhiosa ja intressid (Ravi tn arendus, Anne tn sildfinantseering, Tartu mnt 84b sildfinantseering, Pivarootsi sildlaen) ja seepärast jäi kontole seisma rohkelt raha, mis vajab nüüd uuesti investeerimist. Estateguru üldtulusus oli oktoobris 10,72% ja XIRR järgi 8,95%.

Krüptoraha kaevandamise projekti kohta võib taas öelda, et sellega ei lähe endiselt kuidagi. Seega ka oktoobri kohta mul puudub igasugune ülevaade palju ma olen või ei ole teeninud. Jälgin mängu, sest suvel sõlmitud leping kehtib veel 1,5 aastat.

Passiivselt teenisin oktoobris Bondorast 11,87€, Estategurust 35,07€, Mintosest 66,88€, IVV dividenditulu 15,32€ ja SPYW dividenditulu 13,47€. Kokku oli maksueelne passiivne tulu oktoobris 142,61€.

Investeerimine, Blogi, Minusampo
Portfelli jagunemine 2017 oktoobri lõpus.

Lahtiütleja
Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas – tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus.
Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile.

Advertisements

One thought on “Oktoobri kokkuvõte

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s