Ratsa rikkaks bitcoini kaevandamisega?

Bitcoini hind on teinud viimasel ajal peadpööritava tõusu ja minul on tekkinud tunne, et olen millestki tähtsast maha jäämas (jälle…). Eks olen ajaviiteks erinevaid kaevandamisega seotud blogisid jälginud pidevalt, aga enda “kaevurit” ei ole tahtnud enam ehitada, sest 2014. aastal tegin selle läbi ja tulin projektiga napilt plussi. Kõige tipuks müüsin viimased 0,17 bitcoini eelmise aasta kevadel enne suurt hinnatõusu ära.

Ja et kõik ausalt ja lihtsustatult ära rääkida, siis tegelikult ei ole bitcoinide kaevandamine arvuti videokaartidest koosneva “kaevuriga” ammu enam kasumlik tegevus, sest saadav bitcoinide hulk ei kata ära energiakulu. Spetsiaalsed bitcoini kaevandamiseks mõeldud seadmed aga on kallid ja nende saadavus piiratud ning tasuvus teadmata. Kes soovib natuke täpsemalt lugeda, siis siin on ülevaade ühe sellise spetsiaalse seadme Bitmain Antminer S9 kohta.

Lisaks bitcoinile on olemas hulgaliselt erinevaid alternatiivseid krüptorahasid, milliseid saab kaevandada enda tehtud “kaevuriga”. Aga täna ise “kaevuri” ehitamine on väga kallis, sest videokaartide hinnad on laes ja neid pole mõistliku aja jooksul saada. Lisaks peab olema koht (kui sa just ei tööta Pärnu haiglas…), kuhu “kaevur” paigaldada, sest ventilaatorid teevad müra ning kaevur toodab arvestaval hulgal soojust – ja elutuba ei ole just mõistlik valik keset suurt suve.

Juhtusin neljapäeval lugema Delfi artiklit “Mainori lõputöö: bitcoinide kaevandamine on praegu isegi algajale kullaauk“.  Algul tundus, et on järjekordne klikimagnetist pealkiri, kuid sisus olid mõned huvitavad väited, mida otsustasin kontrollida. Nimelt hakkas mind huvitama artiklis mainitud pilvekaevandamine, kus investor maksab teenustasu ja töö teeb ära teenusepakkuja seade. Lugesin kiirelt erinevaid blogisid ja vaatasin läbi erinevate pakkujate kohta kirjutatud hinnangud ning otsustasin teha konto www.genesis-mining.com lehele, sest seda peetakse üheks kõige usaldusväärsemaks pilvekaevandamise kohaks. Natuke portaaliga tutvumist ja otsustasin, et inveesteerin katsetamiseks väikese summa populaarsesse Ethereum (1ETH=0.12605900BTC) krüptoraha kaevandamisse. Minimaalne ostetav ja investeeritav võimsus/summa on 1MH/s / 30USD kaheks aastaks ja maksimaalne 500MH/s / 14000USD kaheks aastaks. Tasuda on võimalik krediitkaardiga või erinevate krüptorahadega.

genesis-mining-affiliate-code=Npl7JF genesis-mining-promo-code=Npl7JF

Millegipärast minul ei õnnestunud tehingut teha minimaalsele summale ja seepärast ostsin kaevandamise võimsust 2MH/s = 60USD, mis on kaevandamise mõttes väga väike suurus, sest parimad videokaardid teevad üle kümmne korra rohkem. Aga esialgu testimiseks hea küll. Esimese ööpäevaga laekus minu kontole 0.00099953ETH ja kalkulaatorid näitavad, et prognoositav tulu ühes kuus on ca 10USD ja ROI 6-7 kuud.
genesis-mining-affiliate-code=Npl7JF genesis-mining-promo-code=Npl7JF

Kaevandatud Ethereumid kavatsen tulevikus kanda edasi kraken.com portaali, kus need saab vahetada eurodeks (või bitcoiniks) ning kanda enda pangakontole. Krakeni kaudu on ka võimalik osta lihtsalt erinevaid krüptorahasid ning nendega kaubeldes teenida. Kindlasti on veel palju teisi sarnaseid portaale, kuid kraken.com on läbi aastate ennast tõestanud usaldusväärse kohana. Muidugi sõltub kõik bitcoini hinnast, sest bitcoin on väga volatiilne ning krüptorahade väärtus võib mõne päevaga väga palju odavneda.

Tulles nüüd tagasi postituse pealkirja juurde, siis isiklikult arvan, et bitcoini või muude krüptorahade kaevandamisest võidavad esmalt erinevad riistvaratootjad ja pilvekaevandamise kohad ning mõned üksikud võivad teenida ka varanduse, nagu võib lugeda siit. Mis aga krüptorahadest edasi saab selles osas on arvamused seinast seina – bitcoini hinnaks pakutakse tulevikus 1000USD kuni 100 000USD.

Igatahes olen nüüd taas sellel rongil ja täiskiirusel põrutamas finantsvabaduse poole 🙂 Hakkan siin blogis edaspidi järjepidevalt kajastama, kuidas mul selle investeeringuga on läinud. Kui sul tekkis huvi investeerida pilvekaevandamisse www.genesis-mining.com kaudu, siis palun kasuta minu sooduskoodi “Npl7JF“, sest siis saad koheselt investeeritavalt summalt 3% soodustust.

Täiendus 27.06.2017 – Krüptoraha väärtus kukkus sekunditega 3200 korda!
Nimelt nädalavahetusel toimus krüptorahadega väike maavärin, kui Bitcoini järel populaarsuselt teine krüptomünt Ethereum kukkus sekunditega ligi 320 dollarilt 10 sendile. Pikemalt saab lugeda Äripäevast siit.

Täiendus 04.07.2017 – Loe kuidas projekt on edenenud siit.

Täiendus 02.08.2017 – Loe kuidas projekt on edenenud siit.

Täiendus 03.09.2017 – Loe kuidas projekt on edenenud siit.

Täiendus 03.10.2017 – Loe kuidas projekt on edenenud siit.

Täiendus 07.11.2017 – Loe kuidas projekt on edenenud siit.

Täiendus 06.12.2017 – Loe kuidas projekt on edenenud ja palju mulle raha laekus siit.

PS!  Kui kedagi huvitab enda “kaevuri” ehitamine või soovib krüptorahade kaevandamisest rohkem teada, siis julgen soovitada Hinnavaatluse foorumit.

 

Lahtiütleja
Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas – tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus.
Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile.

Advertisements

18 thoughts on “Ratsa rikkaks bitcoini kaevandamisega?

 1. Tänuväärne, et kajastad, huvitav lugeda. Minu jaoks on krüptoraha liiga kosmos, et ise sinna siseneda, seega on hea, kui saab eesti keeles kellegi konkreetsetest kogemustest rohkem lugeda.

  Like

 2. Kuidas Genesis keskkonnaga siiani rahul oled? Kas raha sinna kandmiseks kasutasid krediitkaarti ja kas raha sealt väljavõtmisel on ka mingid teenustasud? Väga huvitav postitus muidu.

  Like

  1. Tere. On veel vara hinnaguid anda. Portaal toimib. Kontole kogunevad tasapisi kaevandatud Ethereumid ja eks paistab, mis tulevik toob. Kasutasin krediitkaardi ja sellega ei olnud mingeid probleeme. Kasutasin ka sooduskoodi (Npl7JF) ja sain koheselt 3% soodsama tehingu. Genesis keskkonnast raha otse välja kanda ei saa, selleks tuleb kaevandatud krüptoraha kanda edasi kraken.com (või mõnda teise) portaali, kus need saab vahetada eurodeks (või bitcoiniks) ning kanda eurod enda pangakontole.

   Like

 3. Hei! Sa kirjutasid, et “Minimaalne ostetav ja investeeritav võimsus/summa on 1MH/s / 30USD”. Täna ei lase osta vähemaga, kui 1000H/s ja 830USD eest. Kas vaatan miskit valesti?

  Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s