Mai kokkuvõte

Aprilli lõpus lootsin, et kõle ja külm kevad on lõpuks läbi ja ometi saab nautida sooja ilma, kuid seekord läks (taas) teisiti. Mai üllatas külma ilma ja lumega ning vaid mõned üksikud suvised päevad olid kuu lõpus. Ega ei mäletagi millal viimati mais lund sadas – jäi see vist kaugesse lapsepõlve. Aga investeerimisest nüüd kah.

Mais jätkasin eelmise aasta lõpus alustatuga ja investeerisin iga nädal 25€ LHV kasvukonto kaudu iShares Core S&P 500 IVV ETF’i. Mais laekusid Olympic Entertainment Groupi (OEG1T) dividendid ja Baltic Horizon Fund maksis välja järjekordse intressi. Laekunud dividendide eest ostsin juurde Olympic Entertainment Groupi aktsiaid hinnaga 1,690€ tükk.

Bondorasse raha ei lisanud ja jätkan oma plaani lõpetada Bondoras investeerimine ning iga 100€ täitumisel raha Bondorast välja kanda. Mais kandsin Bondorast välja järjekordse 100€. Bondora portfelli annualiseeritud tootlus on 13,74% (aprillis 13,88%).

Mintosesse lisasin mais 500€. Kuu lõpuks oli Mintose portfellis kokku 396 laenu (aprillis 382). Portfelli annualiseeritud tootlus langes 12,60% (aprillis 12,76%), sest intressid on tulnud alla ja valdavalt lähevad minul nüüd välja 11-11,2% tagatud laenud. Mais saavutasin Mintoses ka ühe enda jaoks märgilise tähise, nimelt oli intressitulu esmakordselt üle 50€.
Kui Sinagi soovid alustada investeerimist Mintose kaudu, siis palun kasuta selleks minu linki, sest nii teenime sellest mõlemad tulu.

Estategurusse lisasin mais 500€ ja osalesin Kose, Tööstuse 3c, Vahulille tee ja Rapla projektides. Estateguru üldtulusus oli mais 10,76%. Mõned Estateguru laenud näitasid mais mõningaid ohumärke (intressi maksed hilinesid, laenu tagasimakse hilines), kuid õnneks tegi Estateguru meeskond head tööd ja asjad lahenesid. EstateGuru on kasutajamugavuse tõstmiseks loonud laenu uudiste sektsiooni, kus jagatakse investoritele jooksvalt informatsiooni laenumaksete ning -arengute kohta. Uudiste sektsioon asub hetkel iga konkreetse laenu lehel, kuhu uudiste korral ilmub lisaleht “Uudised”. Kui Sinagi soovid investeerida Estateguru kaudu, siis palun kasuta seda linki, sest tulu tõuseb sellest meile mõlemale.

Passiivselt teenisin mais Bondorast 13,66€, Estategurust 14,78€, Mintosest 50,57€, Olympic Entertainment Groupi dividenditulu 100€ ja Baltic Horizon Fundi intressitulu 41,03€. Kokku oli maksueelne passiivne tulu  mais 220,04€.

I
Portfelli jagunemine 2017 mai lõpus.

 

 

Lahtiütleja
Käesoleval veebilehel kirjeldatu on minu isiklik kogemus investeerimismaailmas – tegemist ei ole investeerimisnõuga ning ükski kajastatud tehing või tegevus ei ole ostusoovitus.
Veebilehe sisu on meelelahutusliku ja informatiivse sisuga ning ei tohiks kunagi olla aluseks ühegi otsuse tegemiseks. Tee kõik oma finantsotsused vastavalt oma riskitasemele ja isikliku portfelli analüüsile.

Advertisements

6 thoughts on “Mai kokkuvõte

 1. Tore avastada kaasvõitleja, kes vähemalt minu jaoks varasemalt täiesti varjus olnud 🙂 Mis pikemaajalised eesmärgid endale investeerimsiega/elukorraldusega seoses seadnud oled? Kas üüritulu tuleb eluruumide rentimisest ja kas ostsidki pinnad konkreetselt inveseeringutega? Jõudu ja jaksu!

  Like

  1. Eks ma olengi oma asja natuke teadlikult varjus ajanud. Kirjutan blogi rohkem selleks, et endal asjad meeles püsiks. Aga kui keegi leiab minu blogist endale midagi kasulikku, siis seda toredam. Eesmärgid on mul üsna lihtsad – tekitada passiivne tulu palgale ja tulevasele pensionile lisaks. Üüritulu tuleb kinnisvara väljaüürimisest, kuid see pigem juhtus sedasi, kui oli eesmärgistatud tegevus. Tänud ja edu sullegi!

   Like

 2. Kuule, vana. Nüüd on su veebi ilmselt liiklust oodata, sest keegi mainis sind rahaasjad.ee portaalis minu loo kommentaari all. Olen nüüd valmis postkasti lendavate laenusoovidega ja välja ilmuvate kaugete sugulastega!
  Aga mis ma veel öelda tahtsin on see, et kiidan su tegemisi. Esiteks paistab sul sitaks vähe aega olevat, sest enamus postitused algavad nii: “Iinvesteerimisega eriti tegeleda ei jõudnud…” ja teiseks on ülevaated maru lühikesed. Aga. Mulle see meeldib. See, et mina pikalt jauran, ongi ilmselt väsitav paljudele. Terve sinu blogi lugesin paari mintsaga läbi ja väga äss töö. Tundub, et me oleme suht samas seisus. See üüritulu on sul muidugi kõva eelis, aga muidu tundub kõik väga tuttav. Alustasime umbes samal ajal ja saime samast teosest tõuke…
  Jätkata samas vaimus!

  Teie alandlik teener,
  Rahakratt

  Like

  1. Tänud suured kiitmast ja kriitika eest!Märkasin jah, et on tavapärasest enam liiklust. Loodame, et kauged sugulased jäävad endiselt kaugeks ja nagu ühes tuntud teoses öelda “Raha ka nagu ei tahaks anda – õieti põlegi teist…”. Nagu täna juba varasemas kommentaaris kirjutasin, siis olen seda blogi enda jaoks pidanud, et asjad meeles püsiks – mälu vähe kehva või nii 🙂 Eks püüan edaspidi rohkem creative olla nagu tänapäeval moodsalt öeldakse. Oleme tõesti siiani üsna samas seisus ja üsna samal ajal ka alustanud ning motivaatoriks oli ka minul isand Roosaare “RSÕ”. Tänud veelkord ja edu sullegi!

   Like

 3. Ühinen soovidega, et võiks lisaks kuu kokkuvõtetele ka lisaks mõtisklusi tulla. Eriti pakuvad huvi Sinu aktsiainvesteeringud. Mis strateegiaga börsil tegeled ja kuidas oma otsuseid teed?

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s